HANDLINGSPLAN 2011 – 2013

Kristent helsepersonell bevisstgjøres til å se sitt ansvar i bønn og aktivt arbeid for at KFH visjonen blir kjent i helsesektoren, spesielt blant kristent helsepersonell.

 

Hvordan gjøre KFH mer kjent slik at målsettingen blir oppfylt?

 

Middel:

Hjemmesiden 

Landsstyret

Lokalgruppene

Enkelt medlemmer

Besøksvirksomhet:

 

  • Reisesekretær og landstyremedlemmer besøker gruppene for å gi inspirasjon til medlemmer og annet helsepersonell. Samarbeider med kontaktpersoner for å få til møter på nye steder.

 

  • Landstyret samarbeider med organisasjoner som har lignende formål i Norden og Internasjonalt.Planlegger og gjennomfører landsmøter annet hvert år, i samarbeid med de lokale gruppene.

 

  • Lokalgruppene arrangerer åpne møter, bønnemøter og temakvelder.Enkeltmedlemmer forteller om KFH, deler ut blader, brosjyrer til kolleger og andre der det er naturlig.Samarbeid med sykehusprester der det lar seg gjøre.

 

  • KFH har egen bønnekoordinator.

 

  • Norden har egen koordinator. Det er ønskelig med årlige besøk for å styrke samarbeidet i Norden. Gjennom Nordiske koordinatoren samarbeider KFH med Healthcare Christian Fellowship International (HCFI) .